Screenshot_3

Samostatné složky v hlavním panelu ve Windows 8

slozky_windows8

S příchodem oblíbených Windows 7 zároveň přišla jedna velká novinka v liště či panelu. V základním nastavení se zobrazují pouze ikonky daných programů a můžeme si na onen panel připnout cokoliv. Jenže pokud jsme si chtěli na panel připnout jakoukoliv složku, tak se bohužel nezobrazila jako běžná a samostatná ikona, ale přiřadila se k ikonce tzv. Průzkumník souborů. Zde se nám přichytila, ale jako normální ikonku na liště jsme ji mít nemohli. Tímhle nesmyslem bohužel trpí i další novější verze Windows 8 a 8.1. Já jsem si ale pro vás připravil jednoduché řešení, díky kterému si ve Windows 8 či 8.1 a za pomocí nabídky Start tento nešvar obejít. Tento návod bohužel nebude fungovat ve Windows 7, neboť nemá nové prostředí Metro (dnes již Modern UI), které k tomu bohužel potřebujeme.

 

1. Vytvoříme si zástupce na ploše pro danou složku

Screenshot_1

Prvně si musíme vytvořit zástupce pro složku, kterou budeme chtít mít na panelu. To uděláme tak, že si na ploše klikneme pravým tlačítkem, najedeme na Nový a vybereme Zástupce. Zde si najdeme složku, kterou potřebujeme a klikneme na Další – zde si zástupce můžete jakkoliv pojmenovat a následně klikneme na Dokončit. Nyní máme zástupce pro naší složku na ploše.

2. Zástupce připneme na úvodní obrazovku Start

Screenshot_2

Nyní klikneme na zástupce pravým tlačítkem a vybereme “Připnout na Úvodní obrazovku”. Nyní se nám přidá složka do obrazovky Start (Metro, Modern UI).

3. Složku v nabídce Start připneme na hlavní panel

Screenshot_3

Teď už stačí jen onu složku z nabídky Start připnout (klikneme pravým tlačítkem) na hlavní panel a máme hotovo! 🙂

 

Screenshot_4

Olé, nyní máte složku jako samostatnou ikonu na liště 🙂 Z nabídky start si můžete samozřejmě složku smazat. Upřímně si to bez této možnosti nedovedu představit a tak trošku nechápu, proč to Microsoft vůbec neumožňuje. Naštěstí jsem přišel na tento způsob, který teda není asi žádnou novinkou ale nikdy jsem neviděl, že by o tom někdo psal 🙂

Pokud vám byl článek užitečný, budu rád za sdílení či komentář.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *