pc_vs_ntb

Herní stolní PC nebo herní notebook? Co vybrat?

Určitě jste si už několikrát kladli otázku, zda si pořídit herní stolní PC a nebo herní notebook. I já jsem si ji kladl a nyní vám přináším článek s vlastním názorem, který vám snad doufám pomůže v rozhodování.
liquidgaming-main-img-new

Jak jsem již zmínil, i já jsem stál před několika lety nad touto otázkou. V ten okamžik jsem byl prakticky pevně rozhodnutý pro herní notebook. Přeci jen, je to notebook. Je to kus něčeho, co si můžete pořádně osahat, můžete ho používat kdekoliv chcete a tím i tvořit určité renomé u sebe oproti okolí. Protože herní notebook, to lidi uvidí. Kdežto stolní PC kromě u vás doma nikdo. Ale o to ani tak nejde. Zkrátka pro mě bylo více atraktivnější notebook, než stolní PC. A ani mi nevadilo, že za stejný peníze (tehdy asi 23 000 Kč), jsem mohl mít poměrně výkonný herní PC, co by mi utáhlo všechny nové hry.

Dnes po několika letech již vím, jak se nad touto otázkou rozhodnout. Popíši to v několika bodech:

Položte si úplně tu nejzákladnější otázku. Hodláte často hry hrát mimo svůj domov? Nebo naopak víte, že stejně z 90% by jste hráli doma?

Pokud víte, že budete hrát prakticky jenom doma, je opravdu ale opravdu výhodné si pořídit stolní PC. Nemá smysl investovat do ne příliš výkonného herního notebooku, když jej budete mít doma na stole.

Nevadí vám, že peníze který dáte za herní notebook, by jste ve skutečnosti měli hodně výkonný stolní PC?

Zkuste na to jít logicky. Peníze které dáte do herního notebooku, nebudou finančně vyrovnané v poměru výkonu, oproti stolnímu PC, kde získáte za stejné peníze obrovský herní výkon.

Jako hlavní nevýhodu stolního PC lze považovat dodatečné investice v podobě monitoru či klávesnice.

Zároveň to ale nevýhoda být nemusí. Jakýkoliv monitor lze dneska sehnat za pár korun, to samé o klávesnici.

Herní stolní PC vám zajišťuje, že si i po několika letech zahrajete ty nejnovější hry. Ať už se stejným hardwarem, nebo jeho postupným upgradem.

To se například u herního notebooku říci nedá, neboť zde neexistuje žádná možnost určitého upgradu herní grafiky či procesoru. Tudíž už po roce bude ve hrách z určitého hlediska výkonově postrádat..

Celý tento článek bych zakončil opět tou nejzákladnější otázkou. Pokud vím, že nebudu mít potřebu hrát hry kdekoliv mimo domov, je naprosto zbytečné si pořizovat herní notebook. Jak už z pohledu výkonu tak i financí. Herní notebook ve své podstatě opravdu nic navíc nepřináší, kromě schopnosti pohodlného a jednoduchého přenášení.

To je pro tento článek vše. Já doufám, že jsem vám pomohl s rozhodováním a pokud ano, budu rád když se o to podělíte do komentářů 🙂

2 Responses

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *