Microsoft-Nokia-logo-header

Nokia se přejmenovává na Microsoft – Lidé z toho šílí, proč?

microsoft_nokia

Dnešním dnem se medii začala šířit informace o tom, že se Nokia přejmenovává na Microsoft. Je to samozřejmě oficiální prohlášení a skutečně se tak tomu v nejbližších hodinách či dnech stane. Ví se o tom prakticky od doby, kdy došlo k akvizici Nokie Microsoftem. Nojo, jenže jakmile se tak dneska stalo skutečností, lidé začali šílet s tím, jak už si žádný telefon nekoupí, jak je to konec celé značky a jak to Microsoft jenom potopí. Ne, nebudu tady psát fakt o tom, že značku a hlavně mobilní divizi Nokie vlastní Microsoft už pěkně dlouhou dobu, ani to že do vývoje telefonů investoval Microsoft neskutečné peníze a dokonce ani to, že díky Microsoftu tu Nokie ještě stále byla a vyzdvihla jí zase do určitě výšky. Ne, o tomhle se tu bavit nechci a nebudu, protože o tom není můj článek a všichni rozumní tohle vědí, ostatním už stejně není pomoci. Ale vlastně na tento typ lidí bych chtěl tento článek směřovat a pozastavit se nad jejich nepochopitelným myšlením a uvažováním.

Microsoft-Nokia-logo-header

Cože, teď to bude značka Microsoft? TAK TO SI NEKOUPÍM, JEDINĚ NOKII!

Přesně takové komentáře a názory začínají kolovat nejen česko-slovenským internetem. A já si říkám, to jako ty lidi myslí fakt vážně? To fakt někdo tímhle způsobem uvažuje? Tak jen pro začátek, jak jsem psal o několik řádků výše, Nokie už poměrně dlouhou dobu patří pod Microsoftem. To je jedna věc, tudíž ty krásné Nokia telefony které se aktuálně prodávají jsou již dávno pod taktovkou Microsoftu (pokud to dotyčným osobám ještě vůbec nedošlo). Druhá navazující věc, to že se nyní budou telefony jmenovat “Microsoft Lumia” nemění absolutně nic jiného než blbej název a logo – ale konstrukce a kvalita bude stále stejná a nic se na ní měnit nebude. To stále bude vyrábět “Nokia” jako doposud (opět, pokud to dotyčným nedochází). A poslední věc, vy si opravdu kupujete telefon jen kvůli značce? To vážně? Takže vy by jste si koupili telefon který by se rozpadal jen proto, že to má značku Nokia? Ale no tak, tomu snad sami nevěříte. Já měl za to, že telefon si člověk vybírá hlavně podle operačního systému (Windows Phone, Android, iOS a ostatní), pak podle HW požadavků a samozřejmě kvalitou zpracování – to vše si lze zjistit z recenzí na internetu. Ale rozhodně si telefon nevyberu jen podle toho, že to má značku NOKIA a tudíž je to svaté.

microsoft_nokia_1

A ne, nechoďte sem s tím že všichni znají značku Nokia a tak i neznalí jedinci si tak automaticky koupí Nokii, protože v historii “něco znamenala”. To je jen pěkná výmluvná hloupost. Tito jedinci si totiž chodí kupovat telefon do kameného obchodu, kde mu stejně podle toho co s telefonem chce provádět poradí prodávající – ten mu také ochotně řekne, že Nokie je nyní pod značkou Microsoft. A představte si, že i ti lidé dobře vědí co je Microsoft a tuto značku považují za stejně známou a z historie úspěšnou, jako Nokii. Takže si myslím, že v tomhle ohledu to fakt nehraje absolutně žádnou roly.

No a teď jsem naťukl i to, že Microsoft zná úplně každý. Dokonce i moje máma, která o technice nemá absolutně žádný přehled. Je to prostě naprosto stejně známá značka, jako Nokie a taky každý ví, co Microsoft vyrábí a v čem se pohybuje. Efekt tedy na tento typ lidí má naprosto stejný jako Nokia.

 

 

Všechno co je od Microsoftu stojí k ničemu, proto si nic kupovat od nich nebudu!

Tohle je docela hezký paradox od lidí, co to říkají. Protože drtivá většina ne-li všichni tyhle komentáře a názory píší z Windows od Microsoftu, který máme prakticky všichni na svém PC. Ano, stojí zaprd ale používám jejich systém, jejich programy apod. Ale prostě nic si od nich nekoupím. Ano, fakt se směji těmto komentářům a názorům. Opravdu netuším, kde se vzala ta nenávist vůči Microsoftu a že to co má značku Microsoft stojí zahouby. Já osobně si myslím, že Microsoft dělá kvalitní věci a to že je Windows na drtivé většině počítačů na světě svědčí o tom, že to je masivně úspěšný produkt. Stejně tak jako Office který téměř všichni používáme a máme to vžité.

microsoft_nokia_2Lidi, já vás někteří opravdu nechápu. Píšete nesmysli, házíte špínu na Microsoft přitom je to úplně zcestné a z velké většiny opravdu nesmyslné. Přečtěte si nějaký hloupý komentář nebo že jedna babka povídala a hned je něco špatné a celý Microsoft stojí za nic. Přitom ve skutečnosti tu zášť vůči oné značce nemáte, ale je to IN tak to prostě budu psát. Zkuste se někdy zamyslet, zda má tohle smysl vlastně vůbec řešit a co tím získáte.

A ještě něco, věděli jste že ty vaše stížnosti jak vám něco nefunguje ve Windows je jen z 99% vaší vlastní nevědomostí či blbostí? Mě například Windows vždy funguje celoročně bezproblému. Jsou ale lidi, kteří si svojí vlastní vinou systém takovým způsobem “zničí”, že to pak dávají vinou Microsoftu. To je také docela smutné, ale holý fakt. 

 

Závěrem

Asi s tímto článkem někteří nebudou souhlasit, ale opravdu nechápu takové myšlení a uvažování. To opravdu je nutné si jak děti hrát na to, že ta nebo ta značka je lepší? Opravdu vám to za to stojí?

 

5 Responses

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *