e1a6f5f8-ba72-4c9f-9f31-e9f4c146752b

Jmenuji se Mou, ne Pou!

Říkáte si cože? Jaký Mou? Vždyť je to přece Pou! Tímto článkem vám představím “kopii” všem známého Poua, který si ale říká Mou. Abych tedy některých vysvětlil o co vlastně kráčí – Pou a Mou jsou postavičky, o které se musíte starat. Tj. krmení, mytí, hrát si s ním, můžete ho oblékat apod… Jedná se jednoduše řečeno o novodobé Tamagotchi (to už snad vysvětlivku nepotřebuje).

Poua si můžete stáhnout do svého Android telefonu (zdarma), nebo na svém iPhonu či iPadu za drobný peníz. Bohužel tuto skvělou postavičku nenalezneme (prozatím) na telefonech s Windows Phone. A to je velká škoda! Naštěstí nezávislé “studio” hungrymousegames vytvořil jeho kopii – Moua. Princip je v podstatě naprosto totožný a vzhled k tomu originálnímu také nemá daleko. Všechny hry a předměty jsou v podstatě stejné, jenom se jedná o zjednodušenou a stále se vyvíjející kopií Poua, která nám ho uživatelům Windows Phone nahrazuje.

Aplikace se snaží vývojáři minimálně každý měsíc aktualizovat o nové věci a doplňky. Já pevně doufám, že jim to ještě i dlouho vydrží. Neboť hru si už stálo velký procento uživatelů. Nemusím snad zde psát to, že na Poua to jednoduše nemá. Ale jako alternativa si myslím že je to dost povedené a jsem za ní rád.

Byť jde o naprostou kravinu a zbytečnost, věřte tomu nebo ne – dokáže to zabavit a přinutit svého Moua vylepšovat a vyvíjet. Nevýhoda celé aplikace je ta, že Mou velice pomalu roste a zvyšování levelu jde ještě o to víc pomalu. Moua mám staženého již přibližně měsíc a půl. Je mu teprve 14 let a jsem pouze na 5 levelu. Kdežto spousta věcí je třeba až od 20 levelu a to si nechci představit, jak dlouho to bude trvat… Sice se dají předměty od vyššího levelu odemknout dříve, ale zaplatíte za odemknutí 1999 zlaťáků. Plus k tomu si musíte našetřit i na samotný předmět, který taky nebude z nejlevnějšího kraje… Často je i kritizována grafika či zvuky, ale já pro to mám jednoduché vysvětlení. Jedná se opravdu o nezávislí vývoj a pokud na tom pracuje jen jeden člověk, tak není divu. Podle mě můžeme být rádi, že vůbec nějakou alternativu a hlavně zadarmo máme.

No nebudu už zdržovat dlouhým textem a pojďme se podívat, jak vlastně vypadá. Jen se omlouvám za kvalitu fotek, ale bohužel Windows Phone 7.8 neumožňuje vyfocení obrazovky. Musel jsem tedy sáhnout po webkameře a tohle je nejlepší obraz, co jsem z toho dostal… (za červenou tečku se omlouvám, je to od webkamery).

 

Ložnice (Bedroom)

V této místnosti dáváme našeho Moua spát a nebo ho naopak probouzíme. Slouží nám k tomu lampička nahoře. Nad lampičkou máme také lištu, kde zjistíme veškeré potřeby Moua. Ale také tam nalezneme jeho věk a vpravo počet zlaťáků.

 

Kuchyně (Kitchen)

V kuchyni našeho Moua nakrmíme. Suroviny lze koupit v obchodě (shop), který nalezneme v levé horní obrazovce. Jedná se od ovoce, hamburgeru, pizze, hranolek až po čisté vodě, vínu apod. Ceny jsou podle mě přijatelné a není problém si na ně zlaťáky “vydělat”.

 

Laborator (Lab)

Tato místnost se jmenuje laboratoř, ačkoliv nevím proč. Spíš bych to pojmenoval jako koupelna. Nejspíš s ní má ještě autor nějaké plány. Každopádně jak jsem psal, zde si našeho špinavého Moua umyjeme. Za každé umytí (pokud je špinavý) dostaneme zlaťák.

 

Herna (Playroom)

A nacházíme se v poslední místnosti a to herna. Zde si můžeme zahrát spousta her s naším Mouem. V každé hře se dají “vydělat” zlaťáky, za které si právě můžeme pořídit spousta věcí. Mimo jiné zde najdeme i míček (najdeme nahoře), který slouží k rychlému nabití statusu zábavy.

 

Obchod (Shop)

Tato část je asi ze všech nejlepší – neboť zde můžeme konečně rozházet ty našetřené zlaťáky! Můžete si zde koupit nový míček, pozadí v místnostech, změnit vzhled Moua, jídlo, lektvary atd… Všechny tyto položky má i své podkategorie a každá je zpřístupněná od určitého levelu.

 

A to je co se týče položek a místností vše. Nyní si na závěr ukážeme jen pár obrázků z her, které zcela jistě znáte i  z Poua:

   

Mou je skvělá freeware alternativa, která sice nepřekvapí ale ani neurazí. Nic podobného se momentálně na Windows Phone nenachází a proto zažívá tato hra velký boom.

Je zcela zdarma a můžete si jí stáhnout na této adrese (i s lepšími obrázky ze hry): http://www.windowsphone.com/cs-cz/store/app/mou/c032d62c-7f6a-4538-8150-f77034dcf335

6 Responses

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *