sablona_yt

Kdo že je na tom českém YouTube nejstarší?

youtube logo 13

Tento článek mě napadl zcela náhodou, ačkoliv jsem si tuhle myšlenku kladl již několikrát. Nesčetněkrát v minulosti při sledování videa od nějakého YouTubera, občas někdy někdo prohodil slovem to, že již je na YouTube například od roku 2010 a tudíž je jeden z nejdéle působících “idolů” na našem českém YouTube. A já si tak říkám, opravdu? Podle čeho takové lidi mohou posuzovat, že jsou “oldschool” na českém YouTube? Jak vlastně vzniklo synonimum YouTuber a kdo se tak může označovat? Člověk co natáčí vlogy, sketche či dokonce herní videa? Nevím…

Můžu vám ale prozradit jednu zajímavost. Já na YouTube působím již od 13.9.2006 a hned den poté jsem už přidával herní videa vlastní tvorby. Dokonce i tentýž rok jsem přidal video s názvem “CS Real”, což byl Counter-Strike v realitě, který jsem natáčel společně s kamarádem – bohužel jsem ho následně smazal z důvodu nepochopení ze strany spolužáků na základní škole (video ale ve skutečnosti vůbec není špatné, na onu dobu už vůbec ne – dokonce existuje i druhý propracovanější díl).

Kam tím směřuji? V době kdy já založil svůj vlastní YouTube kanál a již vytvářel a nahrával videa, všichni dneska tolik slavní a oblíbení YouTubeři ještě neměli z drtivé většiny ani ponětí, že nějaký YouTube existuje. Smím se snad tedy i já označovat za nejstaršího českého YouTubera, co již vytváří videa od roku 2006? Nevím, ale přijde mi, že současní čeští YouTubeři berou jenom sebe jako jedinou komunitu na YouTube, což je s prominutím solidní blbost. My, kteří jsme začínali prakticky v začátcích YouTube, kdy ještě ani žádný synonimum “YouTuber” neexistoval, a mohl bych i říci, že byla daleko kvalitnější tvorba než je tomu dnes, můžeme jen spekulovat a smát se nad tím, kdo skutečně je nejstarší na českém YouTube…

.

Toto video bylo natočené zhruba kolem data 4.6.2008, tedy téměř dva roky od založení kanálu na YouTube. Zrovna připravuji novou grafiku (pozadí) na kanál, který se v té době prezentoval společně s mým megalomanským herním projektem IPGamez.com. Můžete si všimnou starou původní podobu YouTube. Ještě v této podobě za něco skutečně stál… Zároveň se omlouvám za kvalitu videa, ale bylo to natáčené hodně starým telefonem – konkrétně Sony Ericsson K610i.

.

Ano, nejsem nikoliv slavný, nemám ani statisíce odběratelů, ale i přesto mám za tu dobu více jak 670 000 shlédnutí, což je poměrně úctyhodné číslo. Videa již dneska příliš nepřidávám, každopádně stále existuji a stále funguji. Takže kdo je potom aktivně nejstarší na YouTube?

4 Responses

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *