windowsphone_reinvented_0

Moje oblíbené aplikace pro Windows Phone 7.8

Po hodně dlouhé době bych rád opět seřadil několik oblíbených aplikací, které ve svém telefonu s operačním systémem Windows Phone 7.8 používám. Za onu dlouhou dobu od napsání předchozího článku uběhla sakra dlouhá doba a nyní již používám krapet jiné aplikace. Pokud tedy jste taky vlastníci telefonu se systémem Windows Phone 7.8 či vyšší, můžete najít i nějakou aplikaci, kterou ještě třeba neznáte.

 

InstagraphInstagraph

Aplikace je v Angličtině a stojí 21 Kč.
Jak už trošku z názvu aplikace může vyznít, jedná se o “klienta” pro nahrávání fotek na Instagram. Ačkoliv existuje pro WP již oficiální aplikace, ta bohužel není pro verzi WP 7.8 dostupná. Jedná se tedy o určitou alternativu, která je ovšem kvalitně zpracovaná a nabízí plno funkcí. Mnou nejvyužívanější je možnost tagsdagram.com, kde najdete nejpoužívanější tagy, které jednoduše zkopírujete a vložíte do popisku vaší fotky. Aplikaci vřele doporučuji, pokud chcete mít Instagram. Prakticky jinou možnost pro svůj WP 7.8 nemáte. Aplikace umožňuje samozřejmě registraci na Instagram. Můžete si mimo jiné přečíst i můj článek věnované této aplikaci zde: http://www.letajicimoucha.cz/instagraph-jako-skoro-plnohodnotny-instagram-na-windows-phone/

 

WPGramWPGram

Aplikace je v Angličtině a stojí 21 Kč.
Tato aplikace úzce souvisí s tou první, a to tím způsobem že tato aplikace nám naopak slouží k prohlížení Instagramu. Není prakticky žádný lepší aplikace, než tato. Sice je placená, ale zaslouženě. Naprosto bezproblémové a rychlé prohlížení obrázků od followers, možnost sledovat náhodné obrázky z celé sítě Instagramu, sledovat svůj profil, komentovat obrázky, “lajkovat” obrázky, odebírat uživatele a spousta dalších běžných funkcí. Aplikace bohužel neumožňuje nahrávání obrázků na Instagram (proto je potřeba si pořídit aplikaci viz. výše), a mám dojem že ani registraci na Instagram (neověřeno). Pokud tedy chcete prohlížet Instagram, je to jednoznačná správná volba.

 

Chronos CalendarChronos Calendar

Jedná se o českou aplikaci která je zdarma s možností podpoření autorů částkou 41.99 Kč.
Jedná se prakticky o nejlepší alternativní kalendář pro Windows Phone všeobecně. O to více překvapí, že se jedná o aplikaci od českých vývojářů. Máte zde přehledné zobrazení měsíců a dní, možnost sychronizace jak s integrovaným WP kalendářem, tak s Google a s mail službami od Microsoftu. Neuvěřitelné množství nastavení, kde vyčnívá převážně možnost umístění živé dlaždice na hlavní obrazovku. Můžeme mít malý či široký čtvereček, určit množství zobrazování informací, které se automaticky aktualizují, možnost vložit si do dlaždice svůj vlastní obrázek, změnit barvu písma a spousta dalších možností. Jedná o opravdu propracovaný kalendář, který nemá sebemenší chyby. Vřele doporučuji.

 

Český TV ProgramČeský TV Program

Jedná se o českou aplikaci která je zdarma.
Relativně jsem si oblíbil tuto jednoduchou aplikaci, která je samozřejmě určená k zobrazení aktuálního TV programu. Můžete si přidat prakticky všechny české stanice. Aplikace umožňuje u dané stanice zobrazit rovnou i pořad, který budou dávat večer. Každý z pořadů si můžeme rozkliknout a přečíst si detailní informace. Jednoduše jde o klasický mobilní TV program, za který stojí český vývojář a to je prima…

 

FhotoroomFhotoroom

Aplikace je v Angličtině a je zdarma.
Velice bohatá aplikace na editaci fotografií a obrázku. V této aplikace prakticky edituji každou fotku, kterou vyfotím. Obsahuje totiž opravdu fantastické filtry, které můžete na svojí fotku aplikovat. Mimo jiné poskytuje široké možnosti úpravy fotky jako změna jasu, oprava barev a další funkce. Zároveň má tato aplikace i vlastní obrázkovou síť na způsobu Instagramu. Můžete tedy přímo z této aplikace nahrávat své fotky a přidávat k nim tagy – funguje to na totožném principu jako Instagram. Dokonce se poté můžete přihlásit přes webové stránky této aplikace na svůj účet a spravovat jej. Momentálně neznám žádný lepší program na editaci fotografií, než tento a je ke všemu zdarma!

 

MetrotubeMetrotube

Aplikace je v Angličtině a stojí 21 Kč.
Neuvěřitelně propracovaný alternativní aplikace pro YouTube. Bohužel Google neumožňuje plné fungování “oficiální” aplikace od Microsoftu, tudíž je potřeba sáhnout po nějaké alternativě a právě tato aplikace je tou nejlepší volbou. V této aplikaci máte neuvěřitelné možností nastavení a funkcí, jako je možnost si před-načíst jakékoliv video a to si pak můžete v offline režimu bez problému spustit. Nebo si můžete spustit video (pokud to umožňuje) třeba i v HD kvalitě. Všemožných funkcí a možností je zde spousta, takže si myslím že investice do této aplikace rozhodně stojí za to.

 

Nextgen ReaderNextgen Reader

Aplikace je v Angličtině a stojí 41.99 Kč.
Tato aplikace slouží k snadnému a pohodlnému čtení RSS zdrojů. Snadným zadáním dané webové stránky vám automaticky nabídne cestu k RSS zdroji a vy jednoduše potvrdíte přidání. Je to opravdu snadné. Mimo jiné můžete využít plno možností jak si článek přečíst, v jakém režimu a spousta dalších věcí. Osobně tuto aplikaci využívám v “trial” režimu a nemám s ní sebemenší problém. Není tedy nutné si tuto aplikaci zakoupit. Každopádně se jedná o dobře zpracovanou aplikaci, za kterou bych klidně peníze investoval.

 

Tak a to je nejspíše vše, pokusil jsem se zde vybrat opravdu ty nejlepší aplikace, které i nejvíce používám na svém telefonu. Doufám, že některou z těchto aplikací využijete a samozřejmě pokud máte Windows Phone 8, pravděpodobně by všechny aplikace měly být kompatibilní – stačí se podívat na detail každé aplikace a vlevo uvidíte kompatibilitu.

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *