messengerfordesktop

Facebook Messenger na svém PC / Desktopu

Napadlo vás někdy mít Facebook Messenger, který prakticky každý z nás máme v telefonu, i na svém počítači? Nebo si snad říkáte, jaký to má smysl když chat máme přímo ve webové verzi Facebooku na PC? Více méně ano, může to být zbytečnost. Pokud ale nechcete mít otevřený prohlížeč s Facebookem ale zkrátka jen chat, tahle volba bude pro vás ta pravá.

V minulosti již samotný Facebook nabízel speciální program, který byl jen čistě chat – zkrátka taková desktopová obdoba mobilního Messengeru. Bohužel se příliš neujal a Facebook ho posléze zrušil. Dodnes nepřipravil žádnou náhradu a tak je potřeba sáhnout po alternativách. Jedna taková alternativa je právě “Messenger for Desktop”, což je neoficiální aplikace pro Windows, OS X a Linux.

messengerfordesktop4 messengerfordesktop

Messenger for Desktop vypadá prakticky úplně totožně jako oficiální aplikace Messenger pro mobily. Můžete posílat obrázky, soubory, samolepky, emotikony, volat včetně videohovoru. Aplikace umí i zobrazovat nastavená barevná schémata pro daný chat a spousta dalších věcí. Je to tedy prakticky plnohodnotný mobilní Messenger jen na desktopu. Můžete si vybrat ze tří ruzných barevných schémat celé aplikace (defaultní jak jsme zvyklí, tmavou “mozaic” či přímo černé schéma). Při obdržení nové zprávy vám přijde samozřejmě notifikace, kterou si taktéž můžete upravit z několika možností.messengerfordesktop3

Osobně tuto aplikace používám a musím říci, že je to daleko lepší než vestavěný chat na webovém Facebooku. Je to přehlednější a úhlednější. Dodnes tak trošku nevím, proč schopnosti Messengeru nejsou obsaženy i v onom webovém Facebooku. Ale o tom lze opravdu jen spekulovat.

messengerfordesktop2.
Messenger for Desktop stahujte zde:
www.messengerfordesktop.com

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *