selassie

BFU Selassie: Slovenský Youtuber odepsal herní notebook od Asusu

selassie_2Pokud jste ten, kdo sleduje naší CZ/SK YouTube scénu, určitě víte o koho se jedná. Pro ty z vás co to nesledujete, jedná se o slovenského kluka co natáčí videa na YouTube a říká si Selassie (menameselassie) – natáčí převážně různé herní videa ale i tématické vlogy. U tohoto člověka mám již nějaký rok odběr (více méně od jeho začátků), to je fakt. Každopádně už jeho videa prakticky rok nesleduji. Jeho tvorba se z mého pohledu příliš zkomercializovala a ačkoliv šla jeho kvalita produkce nahoru, obsah a on samotný se zkrátka změnil – nebaví mě. Každopádně jsem se před pár dny zastavil nad jedním videem, který jsem zahlédl v sekci nejnovějších videí od lidí, které na YouTube sleduji.

Video bylo o tom, že nám ukáže čas od času nějaký produkt, který “otestuje” či zrecenzuje a zkrátka nám ho představí. V tomto dílu Testovinek (tak svojí sérii pojmenoval) testoval herní notebook ASUS G501 J, který mu zaslal k otestování samotný ASUS. No upřímně, nevím zda Asus počítal s tím, že z toho onen velký YouTuber Selassie s více jak 354 500 odběratelů udělá takovou frašku a naprosto notebook odepíše. Ale pozor, notebook neznemožnil na základě toho, že by byl skutečně špatný. On ho odsoudil na základě toho, že on sám je naprostý hlupák a laik a nezjistil si potřebné informace jak vlastně herní notebooky fungují.

selassie_1

Abych zde tedy nepsal úplně na prázdno, já sám vlastním podobný herní notebook, který funguje na úplně totožném principu jen od značky MSI. Je už zhruba 5 let starý, má o něco starší grafickou kartu a stále na tom můžu hrát například GTA V na slušných detailech zcela plynule! Jak můžete na samotném videu vidět, na notebooku zkoušel hry pravděpodobně bez nastaveného správného grafického režimu – tedy aby se hra spustila na dedikované výkonné grafické kartě ale na slabé úsporné integrované kartě. A jako další velký nesmysl bylo hraní graficky náročné hry bez zapojeného notebooku do elektrické sítě. Tudíž notebook nevyužívá svůj výkonnostní potenciál a opět se to projevilo ve výsledné hře. Takže jeho obrovský šok a zjevení bylo, když hru hrál na pouhých 5 FPS a celé se mu to sekalo.

selassie_3

Výsledek celého jeho laického testu bylo to, že od herního notebooku očekával daleko více a ne to, že se mu hra bude i na nejnižší detaily sekat. V ten moment jsem se opravdu chytil za hlavu a říkal jsem si, jak s prominutím takovej blbec mohl dostat tak krásný notebook k testovaní, když tomu viditelně absolutně nerozumí. Osobně nechápu postavení Asusu a pochybuji, že by tahle “recenze” byla takto sjednaná. Možná si je potřeba uvědomit, že YouTubeři z 90% nejsou žádní hráči ani gameři, kteří tomu rozumí. Jsou to naprostí amatéři kteří často umí dělat jen svojí určitou část práce, ale o tom jak funguje herní notebook či stolní počítač vědí minimálně. Pak se jim z mylné představy počítačových firem dostane do rukou kvalitní produkty k testování a vytvoření tak potenciální reklamy, jenž ve finále vyjde jako naprostý odpad, protože tomu absolutně nerozumí.

Tento článek prosím neberte jako “hejt”, ale jako pozastavení nad tím, jak se vlastně sám Selassie znemožnil a ztrapnil před všemi, kteří tomu aspoň trošku rozumí. A ne, nezastávám se zde Asusu, pouze mě vytočily ty lži, které se v onom videu vyskytly a je potřeba si uvědomit, že ne vše co řeknou vaši oblíbení YouTubeři je opravdu správně a pravda…

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *