Black-Mesa1

Black Mesa: Ještě lepší Half-Life 1

Nedalo mi to a musím se s vámi podělit o tuto naprosto epickou hru s názvem Black Mesa. Někteří tuto kultovní hru určitě znají a ví, o co se jedná. Ale ti z vás co netuší o jakou hru jde, možná vám pomůže titulek a to první díl Half-Life.

logo_blackmesa

Half-Life je “matkou” ještě známějšího Counter-Strike. Právě z této hry vzniklo původně jako herní mod “CSko”. To je pouze jen taková zajímavost, nyní se vrátím zpátky k Black Mesa. Tato hra je fanouškovským remakem původního Half-Life. Neuvěříte, jak profesionálním způsobem je Black Mesa vytvořená – nejspíš i proto získala tato hra neuvěřitelné hodnocení a všechny potřebné licence přímo od Valve.

Black-Mesa9 Black-Mesa10

Já jsem si tuto hru nedávno koupil na Steamu, neboť byla (a v době psaní článku ještě stále je) v akci za poloviční cenu. Ještě před tím než jsem si ji koupil, tak jsem hrál pár hodin původní Half-Life: Source. Takže jsem tak trošku věděl do čeho jdu, ale neměl jsem od toho příliš velké očekávání. A právě o to víc jsem byl překvapený. Narozdíl od původního Half-Life mě hra příliš do svého děje nezatáhla a prostředí ve kterém jsem se pohyboval bylo prakticky pořád stejné až nudné. Nemůžu se tomu až tak divit, když tato hra byla vytvořená někdy kolem roku 2001.

Black-Mesa1 Black-Mesa5 Black-Mesa4 Black-Mesa3

Ale již po prvním spuštění Black Mesa mě naprosto ohromila krásná grafika a naprosto detailně propracované prostředí celého areálu Black Mesa. Absolutně se to nedá srovnávat s původní hrou – zde jde vidět, jak hry za ty roky vyspěly. Ten rozdíl je tak obrovský, že jsem se do hry neuvěřitelně “zažral” a naprosto mě celá pohltila. To prostředí, situace a hlavně hudba přidává přesně takovou atmosféru, jakou by jste od toho očekávali.

Black-Mesa2 Black-Mesa6 Black-Mesa7 Black-Mesa8

Tento článek rozhodně neberte jako recenzi ale pouze jako doporučení pro ty, co ještě Half-Life nehráli a nebo naopak hráli jen původní verzi. Black Mesa je po dlouhé době z mála her, které mě opravdu baví, což u hodně her říci nemůžu. Pokud tedy sháníte nějakou velcie dobrou hru s ještě lepší atmosférou, Black Mesa je rozhodně tou správnou volbou!

Na závěr snad můžu říct jen to, že tato hra je pro mě snad daleko lepší, než její originální pokračování Half-Life 2 a její epizody v jednom…

Hru zakoupíte na Steamu: 

http://store.steampowered.com/app/362890/

 

 

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *