15 - hra

CS:GO – První spuštění

Zcela jistě mnoho z vás zná světoznámou počítačovou střílečku Counter-Strike od Valve. Nedávno Valve vydalo novou verzi této oblíbené střílečky a to Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), které přineslo oproti svému předchůdci Counter-Strike Source několik novinek a vylepšení. Nebudu zde vypisovat vše, co je nového protože je toho opravdu mnoho. Každopádně všechny novinky ohledně CS:GO zcela jistě naleznete na internetu. Tímto článkem bych chtěl shrnout mé první pocity z tohoto nového CSka.

Menu

Jako první příjemné a hezké překvapení bylo menu, které je zcela nové oproti předchozím dílům. Zaujalo mě na tom animace pozadí v menu, která vypadá opravdu moc dobře a moderně. Celé prostředí je velmi rychlé a relativně jednoduché. Přesto je ze začátků těžké se v něm orientovat, protože všechny prvky dostali nový vzhled a nové rozpoložení. Každopádně to není nic, co by celkový dojem kazilo. Je potřeba si prostě zvyknout.

(screenshoty byly zmenšeny z rozlišení 1920×1080 na 1280×720)

Dále jako novinku ve hře lze zahrnout i podrobné statistiky, kde se můžete i mimo jiné měřit se svými přáteli ze steamu. Dříve takové možnosti byli pouze
součástí určitých serverů, nikoliv jako přímo zahrnutá vlastnost.

  

(screenshoty byly zmenšeny z rozlišení 1920×1080 na 1280×720)

Server

Změnou prošlo i samotné vyhledávání serverů a jejich výběr. Možností je nespočet a je zcela na každém, zda si vybere konkrétní server jak jsme byli dosud zvyklí, nebo si vybere konkrétní mod a obtížnost, a můžete začít okamžitě hrát. Je to velice zajímá možnost, jak zpřístupnit Counter-Strike i slabším hráčům.

(screenshoty byly zmenšeny z rozlišení 1920×1080 na 1280×720)


Hra

Tou největší změnou prošla samotná hra. Od chování zbraní, zaměřování, grafiky, systému až po zvuku. Grafika je pěkná, oproti Source je to velký pokrok kupředu a změny na starých známých map jsou také povedené. Každopádně i zde je potřeba si hodně zvyknout, protože změn na mapách je spousta a to co bylo dříve v předchozích dílech tu buďto není a nebo se trošku změnila. Změnilo se i ovládání a hlavně chování všech zbraní. Je to úplně něco jiného. Nevím zda to nazvat více reálnější chování nebo ne. Každopádně bych to označil za chování, které už není pro Counter-Strike typické a už se to pomalu řadí k sérii Call of Duty apod… Každopádně i na tuhle věc se dá časem zvyknout… Nové zvuky zbraní se mi hodně líbí. Je to víc reálnější, více akčnější a celkově je to líbivější než u předchozích dílech… Abych tu ale stále nechválil, jako největší mínus zatím vidím ve skinech postav. Hodně se mi pletou teroristé s policisty, jelikož jsou trošku podobné. Navíc teroristé mi připadají jako strašáci z pole… Jako další nesmysl co se mi plete je změna barvy pro teroristů, kteří již nejsou červení ale oranžový a tak nějak se mi to plete. Každopádně i přes tyto menší mouchy, kterých jsem si všiml po prvním spuštění a hraní je tato hra velmi líbivá a myslím si, že si své hráče určitě najde.

(screenshoty byly zmenšeny z rozlišení 1920×1080 na 1280×720)

Zároveň bych chtěl poděkovat mému nejlepšímu kamarádovi Pavlovi (Papája), který mi tuto skvělou hru předem zakoupil a zasluhuje si tedy velké díky!

Suma sumárum, tato hra stojí rozhodně za zakoupení (stojí bezmála 300 Kč). Za tyto peníze získáte naprosto perfektní hru s pěknou grafikou, zvukem a systémem který už je léta prověřený… Vždyť je to taky Counter-Strike! 🙂

Pokud by jste měl někdo zájem si se mnou a s Papájou zahrát, můžete si nás přidat na steam a to buď mně IngnitionCZ a nebo Papáju papaja5000.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *