spotify_1

Spotify – Má smysl si jej předplatit?

spotify_logo

Znáte Spotify? Je to služba, která vám poskytuje poslech (streamování) hudby zcela legálně. V základu je Spotify zdarma, ovšem za cenu reklamy a několika omezeními. Mezi tou hlavní je nemožnost si uložené písničky přehrávat offline. V tomto příspěvku bych se rád pozastavil nad tím, zda má smysl si tuto službu předplácet či nikoliv.

Vzhledem k tomu, že službu Spotify používám již více jak 9 měsíců, mohu s jistotou říci že to smysl opravdu má. Za cenu 5.99€ měsíčně (zhruba 160 Kč) získáte přístup k obrovskému množství hudby, kterou si můžete legálně a okamžitě poslechnout. Vytvářet si své vlastní alba, ukládat alba interpreta, poslouchat alba svých přátel či odebírat nejnovější zprávy od sledujících kapel či interpretů.

spotify_1 spotify_2

Jak jsem již psal výše, pokud si budete Spotify předplácet tvz. Premium účet, získáte možnost si veškeré písničky ukládat offline. To znamená, že si písničky přehrajete i když momentálně nebudete připojený k internetu. To se mi zdá jako obrovská výhoda hlavně ve spojení s mobilním telefonem, kde tuto funkci aktivně používám a nahrazuje mi kompletně celou hudbu v mobilu “klasickým” způsobem. Tuto možnost lze praktikovat na všech možných zařízení (PC, tablet, mobil…), zkrátka všude tam kde je dostupný aplikace Spotify. Další výhoda jsou nulové reklamy. Už zde žádné reklamy nenajdete, na rozdíl od verze zdarma. A tou poslední výraznější výhodou je možnost při zapnutém PC například pomocí telefonu ovládat aplikaci Spotify na PC. Takže telefon může fungovat jako takový dálkový ovladač, to samé může fungovat i opačně a celkově napříč všemi zařízeními.

spotify_mobil1 spotify_mobil2

Asi si stále říkáte, proč by měl člověk platit 160 Kč měsíčně, když tu hudbu může mít stejně zdarma… Já osobně jsem přešel na Spotify z toho důvodu, že jsem si pořídil nový telefon. Konkrétně iPhone 6 Plus 16GB – tedy kapacitně nejnižší verzi. A přemýšlel jsem nad tím, jak ušetřit místo kterého po zaplnění aplikacemi a stovkami fotek moc není. Objevil jsem právě Spotify, který mi problém vyřešil naprosto dokonale. Dokonce jsem si Spotify natolik oblíbil, že ho aktivně používám i na PC místo klasického přehrávače hudby. Hudbu nemusím složitě do telefonu přidávat jako tomu bylo dřív přes kabel či přes cloud, jednoduše si ji najdu ve Spotify a okamžitě si ji poslechnu. Když se mi líbí, hudbu si uložím offline a mohu si ji kdekoliv poslechnout. Ať už na PC či na mobilu, vždy ji tam budu mít. To je ta obrovská výhoda používání Spotify. No není to paráda? 🙂

Já doufám, že jsem tímto článkem trošku pomohl v otázce, zda má smysl si tuto službu předplácet – což z mého pohledu rozhodně má. Samozřejmě každý má různé preference, ale ta pohodlnost a propojenost je naprosto geniální.

 Aplikaci Spotify můžete stahovat zde:

PC – https://www.spotify.com/cz/

iOS – https://itunes.apple.com/us/app/spotify-music/id324684580?mt=8

Android – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spotify.music&hl=cs

 

2 Responses

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *