jak_to_cele_zacalo_4

Jak to celé začalo – část 4

jak_to_cele_zacalo_4_clanek

Po třech a půl letech pokračování článku o tom, jak jsem se vlastně vypracoval k tomu, co dnes dělám a že to mnohdy nebylo až tak jednoduché…

V předešlém článku „Jak to celé začalo“ jsem psal o tom, jak jsem objevil zdarma stažitelné šablony a jak jsem vytvořil své první stránky s tématikou GTA San Andreas s komixem.

Na začátek mám bohužel špatnou zprávu. V minulé části jsem slíbil, že vám ukážu i náhled oněch stránek. Bohužel server ic.cz, kde jsem hostoval drtivou většinu svých starých stránek změnil svůj způsob provozování služby. Což se podepsalo tím, že všechny zdarma roky hostované stránky úplně vymazal. Takže jsem o vše přišel a nemohu se tak s vámi o to vše podělit.

Ale ne! Nejsem přece tak blbej, abych si veškeré stránky už dávno nezálohoval! 🙂 Ačkoliv, o některé jsem skutečně přišel. Mám zálohu celkem 14 starých stránek, na které vydám ale samostatný článek, kde budou kompletně k prohlédnutí. Momentálně pouze vložím náhledový obrázek pro představu.

První úspěšný projekt WEBGTA.IC.CZ

Po předchozí stránce o GTA SA, kde jsme prezentovali náš vlastní komix, jsem se rozhodl vytvořit daleko obsáhlejší stránky a rovnou o celém GTA San Andreas – později jsme stránky rozšířili i o další díly této kultovní záležitosti. Opět mi s obsahem pomáhal můj nejlepší kamarád “Papája”, kdy jsme oba v té době (rok 2006) zkrátka tuto hru úplně zbožňovali a nehráli jsme nic jiného. Vytvořil jsem tedy stránky s doménou webgta.ic.cz, poprosil svého grafického a koderského kamaráda “Batista”, jestli by mi nevytvořil nějaké hezké stránky. Už si přesně nepamatuji, zda jsem mu za to dával 200 Kč a nebo něco jiného či to bylo přímo zadarmo. Každopádně se mu na tu dobu podařilo udělat moc hezké a hlavně originální stránky, které nebyli odnikud stažené.

Podoba stránek webgta.ic.cz - Omlouvám se za nefunkční obrázky, nemám nahrazené prolinkování k existujícím souborům.

Podoba stránek webgta.ic.cz – omlouvám se za nefunkční obrázky, nemám nahrazené prolinkování k existujícím souborům.

Stránky fungovaly opravdu dlouho a přidávali jsme tam úplně všechno. Myslím si, že to byl projekt, který se povedl a chodilo na něj v řádech 100 lidí denně a více, což byl neuvěřitelný úspěch. Lidé si stránku oblíbili a i když zde byl obrovský konkurent v podobě portálu gta.cz, stejně jsme si získali svojí přízeň. Přistupovali jsme k tomu trošku jinak a hlavně jsme přinášeli vlastní a zajímavý obsah. Nejoblíbenější část webu byla o záhadách ze hry, kde dominoval hlavně Papája. A další z nejoblíbenějších částí byli naše videa ze hry.

Po určité době jak lze i vidět vlastně na přiloženém obrázku jsem dostali nabídku od velkého herního portálu, což byla nabídka která se zkrátka neodmítá. Přesunuli jsme se pod novou doménu a získali neuvěřitelnou podporu po všech stránkách. Získali jsme několikanásobně větší návštěvnost a celkově se kvalita zlepšila (bohužel stránky z té doby se mi nedochovaly). Byl to strop, který jsme s touto stránkou získaly. Bohužel jak už to s každou stránkou tohoto typu dopadá, i naše upadla do neaktivity a rozhodli jsme se s kamarádem stránku zrušit a vymazali jsme ji kompletně ze serveru. Dnes již ani samotný projekt, kde jsme hostovali neexistuje. Dodnes se ale řadí tato stránka mezi mé nejoblíbenější a je škoda, že to skončilo.

Na obsahu se dále podíleli následující lidé, kterým dodnes patří velký dík a to (jejich tehdejší přezdívky): N.J., 11kuba11, avel007, Stepas, Sova a Simper. Pokud tento článek kluci čtete, kontaktujte mě 🙂

Na závěr jedna ukázka toho, jak vypadala stránka pro GTA Vice City, která se později integrovala do vzhledu viz výše, kde se jen změnila hlavička a obsah webu.

webgta2

To je již pro dnešní 4. díl této série vše. Tato část mého života byla opravdu skvělá a moc rád na to vzpomínám. Vše se dařilo a zkrátka jsem se bavil 🙂

Co nás čeká v další části

Příště se můžete těšit na daleko větší a obsáhlejší článek, neboť nás bude čekat můj dosud asi největší a opravdu nejúspěšnější projekt, kde jsem poznal neuvěřitelné množství skvělých lidí a odstartovalo to úplně celou mojí kariéru na internetu. A jedná se samozřejmě o projekt IPServersCZ -> IPServer -> IPGamez.com. Máte se na co těšit, protože i ty nejstarší stránky mám stále k dispozici!

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *