pohled_na_stary_dashboard

Veřejná beta podzimního Xbox 360 Dashboardu

Microsoft již před nějakou dobou vypustil do světa veřejné beta testování nového Xbox 360 Dashboardu, který vyjde jako každý rok na podzim 2012. Micorosoft se snaží dashboard každý rok vzhledově a funkčně upravovat. Tento rok se nám dashboard změní do více Metro stylu, který můžete vidět na nových Windows 8 či Windows Phone. Změna oproti předchozímu dashboardu není příliš veliká. Co se týče vzhledu, došlo k několika zjednodušení efektů a zpřehlednění kategorií. Ve výsledku to ovšem působí velmi dobře a jednoznačně to zrychlilo prohlížení v dashboardu. Ovšem jako HLAVNÍ novinkou se dá označit integrace internetového prohlížeče. V tomhle případě Internetu Exploreru, který je vzhledově založený na stejném principu, který nalezneme u Windows Phone. Prohlížeč funguje naprosto špičkově a všechny stránky zobrazuje bez problému. Každopádně jde o beta verzi ve které momentálně bohužel nejdou přehrát flash objekty a videa… Předpokládám, že v plné verzi to již dostupné bude. Bohužel více informací se ani říci nedá, protože každý kdo se do beta testování přihlásí, podepsal také přísahu o mlčenlivosti. Přesto jsem se vám snažil trošku popsat to, co vás čeká.

Suma sumárum, s touto verzí přijde zjednodušené a zrychlené prohlížení v dashboardu, menší grafická úprava která celý dashboard osvěží a integrovaný internetový prohlížeč. To jsou zatím nejvíce viditelné změny, které ovšem nejsou všechny ani finální…

Jak se do beta verze přihlásit

Pokud vlastníte Xbox 360 a chcete se do beta testování také přihlásit, je potřeba splnit několik věcí. V prvé řadě bych chtěl upozornit, že jde opravdu o beta verzi a je možné, že kvalita služeb Xbox Live nemusí být taková, jako za normálních podmínkách. Může dojít k vypadávání Xbox Live či dalších neduhů či služeb. Zároveň se zavazujete, že nebudete veřejně publikovat žádné obrázky či další materiály z nového dashboardu.

  • Kliknutím na tento odkaz: http://majornelson.com/2012/08/21/open-c… se dostanete na stránku s přihlášením do veřejného beta programu. Stačí postupovat plně dle pokynů, které tam jsou napsané. Kdo neumí anglicky, může použít Google translate.
  • Pokud všechny podmínky na této stránce vyplníte a splníte, musíte počkat max. 2 pracovní dny, než vám pošlou na vaší konzolu aktualizaci, kterou po zapnutí konzole potvrdíte.
  • To je vše, nic složitého v tom nehledejte 🙂

Moje obrázky z aktualizace

Na těchto obrázcích můžete vidět pohled na starý Xbox 360 Dashboard, který bude na podzim 2012 minulostí… Mimo to zde najdete i postup aktualizací, kdy od prvního obrázku je stahování tzv. mini aktualizace, který připraví váš systém pro tu finální velkou aktualizaci celého dashboardu. První dva obrázky jsou ještě ve starém designu, kdežto další dva už jsou s novým vzhledem z beta dashboardu. Víc toho opravdu ukázat nemůžu, neboť jsem se  k tomu Microsoftu zavázal. Nezbývá tedy nic jiného, než se do tohoto beta testování přihlásit a nebo se podívat ne prezentační video níže.

Video z nového dashboardu

Největší novinkou dashboardu je podpora internetového prohlížeče Internet Explorer. Jako další novinky jsou nově řazené kategorie, doporučování her svým kamarádům z Xbox live či si určité aplikace nebo hry připnout (známá funkce u Windows Phone) a mít tak okamžitý přistup k daným položkám.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *