LétajícíMoucha.cz

aneb blog jednoho grafika…

Tento článek bych chtěl věnovat věci týkající se emailu a hlavně Facebooku. Konkrétní mé zaměření jsou inteligentně psané komentáře podepsané vašim emailem. No abych to zkrátil a zjednodušil. Pokud budete kdekoliv na jakémkoliv webu vypisovat email a takový email bude veřejně viditelný, doporučuji použít jiný než ten, který máte na Facebooku. Nejenom že se díky tomu dá snadno dohledat dotyčného člověka na Facebooku a zjistit jeho fotografii, ale také je možné si vyhledat informace, které veřejně (byť ne vědomě) sdílíte. Pokud tedy máte rádi komentování tvrdšího rázu a nebo jen prostě rádi přispíváte, zřiďte si další email, který k těmto účelům budete používat. Samozřejmě pokud chcete o sobě světu dát vědět, budiž. Potom se ale prosím nedivte tomu, když si vás začnou přidávat zcela cizí lidé či nedej bože vás začnou obtěžovat.

Stačí si jen uvědomit fakt, že od doby co je tu Facebook (a i od doby, co na Facebooku jste), už není internet tak anonymní, jako dříve. Že když umístíte svůj email do diskuze či komentáře, je zcela jednoduché dotyčného vyhledat na Facebooku a zjistit jeho informace. Lze tomu i předejít, pokud si správně a dobře nastavíte soukromí na Facebooku. Nastavení je opravdu detailní a lze i vypnout možnost vás vyhledat na Facebooku. Bohužel tím zároveň i ztrácíte možnost, aby vás skuteční přátelé na Facebooku vyhledali…

Suma sumárum, je lepší si pro tyto účely zřídit druhý email, který nebudete spjatý s jakoukoliv sociální sítí.

6 komentářů

 1. QWER on Srpen 23, 2012 7:08 pm

  “když si vás začnou přidávat zcela cizí lidé” Takých si nepridávam…

 2. Ingnition on Srpen 23, 2012 7:23 pm

  Nejde o to, zda si je přidáš nebo ne. Stačí už jen to, že vás o přidání žádají…

 3. QWER on Srpen 23, 2012 7:14 pm

  Ešte niečo, mám dosť dobre nastavené “súkromie” na FB… Kto ma nemá v priateľoch nevidí skoro nič

 4. Ingnition on Srpen 23, 2012 7:23 pm

  Tím jenom lépe… 🙂

 5. DaV3.Cz on Srpen 24, 2012 12:25 pm

  Já osobně na mám dva účty na Facebooku. První což je můj osobní a ten mám na emailu který nepoužívám a druhý což je účet jako DaV3.Cz a ten na svém emailu používám… Tam si však email zveřejňuji, neboť je to jediná solidní a cesta ke kontaktu. Musíš sám uznat, že říci člověku “přidejte si mě na skype” není zrovna dobrá prezentace sama sebe.

  Jinak pěkný článek k zamyšlení… +1

 6. Mikser on Září 4, 2012 8:11 pm

  A můžeš mi vysvětlit v čem je ten Facebook o tolik lepší než Skype? Nechápu moc dobře tvoji logiku.

Napsat komentář