just_google_chrome-1920x1080

Plynulé posouvání stránky v Google Chrome

Pokud Vás štve “trhaný” rollování (posouvání) stránky v Google Chrome, mám pro vás báječný plugin! V tomto článku si ukážeme či rozepíšeme plugin (addon) do Google Chrome, který se jmenuje Chromium Wheel Smooth Scroller. Osobně lepší plugin zatím neznám a splňuje přesně to, co bych po takovém rozšíření požadoval.

O čem vlastně konkrétně mluvím? Jde o to, že když procházíte jakoukoliv stránku a rolujete pomocí kolečka své myši dolů či nahoru po stránce, není to plynulé ale “bodové”. Díky tomuto rozšíření bude tento pohyb naprosto plynulý a přirozený. Jednoduše je radost poté stránky prohlížet a k tomu nám slouží tento plugin. Více méně kdo zná operační systém od Applu, tak zde můžete vidět plynulé projíždění stránky – stejného efektu docílíme i s tímto pluginem.

 

 Chromium Wheel Smooth Scroller

Rozšíření si stáhneme z Internetového obchodu Chrome, konkrétně zde: chrome.google.com/webstore/detail/chromium-w…. Samozřejmě přidáme pomocí tlačítka do Chromu.

Jakmile tak učiníme, v nastavení Chrome v záložce “Rozříšení” nám přibude tento plugin. Bude potřeba si jej nastavit podle vlastních potřeb a to učiníme kliknutím na “Možnosti” v kolonce s pluginem.

Přesouváme se na stránku, kde si můžeme nastavit podstatě úplně vše. Od rychlosti posouvání, až po “Black List”, kde můžeme vložit adresy na stránky, kde nechceme aby byl tento plugin aktivní. Pokud nerozumíte či nevíte co v onom nastavení zvolit tak, aby jste to měl podobné jako u iOS, nastavte si to přesně tak, jak to mám já. Myslím si, že jsem to nejlépe odladil – původní nastavení mi absolutně nevyhovovalo. Zde tedy přikládám mé nastavení:

 

    

Myslím si, že tenhle plugin zpříjemní prohlížení stránek na internetu… Rozhodně je to lepší, než originální posouvání, které prostě jednoduše není plynulé. Ještě bych upozornil, že na slabých počítačích se může posouvání občas trošku trhat – týká se to zvlášť náročných stránek jako je Facebook apod. Ale pokud máte běžný dnešní ntb či počítač, sekat se to samozřejmě nebude. Jen upozorňuji na fakt, že ten kdo má slabý počítač tak se s tím u některých náročných stránek může setkat.

Děkuji za přečtení článku a doufám, že tento plugin využijete… Sdílejte prosím na sociálních sítí a pokud máte jakékoliv otázky, ptejte se do komentářů.

2 Responses

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *