podvod

Nespoléhejte se na ostatní, vrátí se vám to!

Dneska je prvního máje, lásky čas a já píši tento “nemilí” článek, protože mi už dochází nervy. Jak už lze z nadpisu postřehnout, nikdy nespoléhejte na ostatní co vám poví či nakecají. A to ani v případě, že se třeba znáte X let. Může se vám to nepěkně vrátit a to třeba tím, že díky tomu padnete nepříjemně na hubu. A jak je v dnešní době již docela standardem, opět se to vše točí ohledně peněz.

V době napsání tohoto článku mi aktuálně lidi dluží celkem přesně 8 000 Kč. Všechno se to týká za vytvoření grafického návrhu webových stránek. Vždy to začínalo parádně – aktivní komunikace a řešení daných věcí ohledně návrhu, vždy jsme se dohodli kdy všechno tak nějak bude atd… To všechno bylo v pořádku do té doby, než jsem vždy daný grafický návrh dokončil. V ten moment již začínali problémy. Dnem co dnem se aktivita a hlavně komunikace zmenšovala, celá záležitost se prodlužovala a to i díky kódování a pak už to došlo do samotné ignorace. Já vždy jako ubožák a abych ještě nebyl tak vlezlý se obden na FB chatu ptám, jak na tom je či kdy už to konečně bude. Za týden dostanu odpověď, že ještě něco musí dodělat apod., až to dojde do takového stádia že peníze vidím nejdříve až měsíc po dokončení mé práce – a to je ještě docela dobrý. Často čekám ještě delší dobu, než se pan koder pořádně vylenivý a sedne si k tomu taky jednou a dodělá to. Takže pak se čeká zase další měsíc na to, než se klient umane vlastně vůbec zaplatit.

Jako další způsob je bezproblémová komunikace, ale jakmile dojde k placení přímo, dochází k odkládání, k výmluvám že měl příliš práce a nebo že se vše vyřeší zítra – samozřejmě nevyřeší, protože vás dotyční stejně naprosto ignoruje a napíše až za X dní že se to zase někdy vyřeší…

Nechci nic říkat, ale mě už takovéhle jednání vážně neuvěřitelně sere a ode-dneška jsem si řekl, že s tímto končím. Takhle se to dělat nedá, já kvůli tomu že někdo je neschopný a úplně na mě sere dostávám do osobních problémů a každý den jsem z toho ve stresu, protože nemám peníze. Hlavně všichni chtějí to mít rychle hotové, pokud možno nejlépe hned druhý den ale já abych na své peníze za odvedenou práci čekal nejméně měsíc? Tak to ani náhodou!

Na závěr, nevěřte nikdy žádným kecům, že vám někdo zaplatí hned jak to uděláte. Je to totiž lež, kterou vás chtějí jen obalamutit aby jste svojí práci udělali co nejdříve. Nikdy se tedy na to nespoléhejte, může vás to pak dostat do problému jako třeba mě. Dbejte na tom dostat na začátku zakázky aspoň zálohu poloviny částky, kterou za práci máte dostat. Protože když už s vámi bude chtít někdo vyjebat, máte aspoň něco…

One Response

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *