lenka&myska

Lenča a Myška: Puberťačky nebo nové YouTube tváře?

Tento článek bude trošku odlišný od těch, které zde většinou píši a spíše pro tu “dámskou” část. Mám v plánu, že bych v takových podobných článcích pokračoval – psát názor na nějaké ne příliš známé tváře na internetu, které vytváří nějaký určitý obsah.

Když vám někdo napíše Lenča a Myška, asi nejspíš vůbec nebudete vědět, o koho jde. Možná je to tím, že jste spíše mužského pohlaví, protože věřím že u slečen je známost daleko větší. To ovšem nemění nic na faktu, že jde o prakticky “nové” YouTuberky, kteří si založili společný kanál pro videa. A proč píšu nové v uvozovkách? Tyto dvě nadějné slečny působí na YouTube již koncem roku 2009, ale proslavili se až pomocí jejich prvního velkého filmu, který se svojí délkou 45 minut se dá hravě řadit k běžné délce jednoho dílu seriálu vysílaný v TV. Jejich film se jmenuje “Kámošky na život a na smrt”, který již nyní shlédlo téměř 120 000 lidí. A to už sakra něco znamená a je to taky jeden z důvodů, proč tento článek píšu.

Lenča a Myška jsou sestřenice, obě chodí na střední školu a jejich aktuálním velkým koníčkem je právě tvorba videí a YouTube. To co mě na těchto slečnách zaujalo je jejich snaha vytvářet originální videa, vytvářet videa s materiály, které mají k dispozici doma. Nejsou “zatím” nijak ovlivňovány typickou česko-slovenskou YouTube scénou, neřeší věčně nějaké blbosti kdo koho kopíruje – vlastně, ono ani není proč. Snaží se tvořit zajímavá a originální videa, která jsou mířená převážně na “dámské” publikum. Myslím, že se jim to daří více než dobře, což lze vidět i na postupně rostoucích odběratelů.

Odkaz na jejich YouTube kanál: www.youtube.com/myskaandlenka

Nyní se vrátíme k onomu filmu Kámošky na život a na smrt. Opravdu mě překvapila délka tohoto videa, která jak jsem již psal činní 45 minut. Když si vezmu, že jiní větší česko-slovenský YouTubeři vydávají film za něco, co má sotva 15 minut – je tohle opravdu obdivuhodné. Ačkoliv je to amatérský film dívčího charakteru, kdy pánové nad tímto videem po shlédnutí první minuty řeknou “Cože? Co to je za holčičí kravinu?! Fakt blbost…”, já na to dokázal koukat až do konce. A proč? No přiznám se, někdy mám v noci jednoduše takovou náladu, že koukám na kdejaké “blbosti” ale po shlédnutí celého tohoto filmu musím říci, že se o kravinu určitě nejedná. Pokud si vezmeme, že tyto holky nemají prakticky žádné zkušenosti s větším natáčením, tak oni dokázali vytvořit film, který splňuje určité parametry. Kvalitní obraz, dobré postavení kamery a jejich scén, dobře zvolený hudební soundtrack, který je samozřejmě nezbytnou součástí každého filmu a které celé video povyšuje dál. Mimo jiné, občas lze vidět i nějaké efekty, které také filmu neuškodili. A to nejhlavnější jsou herecké výkony. Ano, ze začátku by se to dalo považovat za hodně nadsazené a příliš falešné. Ono to ale u některých scének i tak má být, někdy je to bohužel znát ale jedná se o amatérský film a pokud bych měl hodnotit celý tento film, hodnotil bych ho jako velmi dobrý. Když si vezmu, že jej dělali takové dvě holky úplně samy, musím říct klobou dolů!

Jiní větší YouTubeři, aby něco takového mohli natočit tak by prvně žádali o finanční podporu, potřebovali by minimálně 5 všemožných hraček k natáčení, aby vlastně vůbec mohli něco natáčet a 10x by film odkládali, až by nakonec vydali 15 minutovou verzi, protože už na to jednoduše nemají náladu a čas.

Závěrem bych tedy chtěl jen ve zkratce říct, že právě jejich snaha, jejich nápady a originalita mě donutila k napsání a vytvoření defakto nové kategorie na mém blogu. Jejich film už jen podle počtu shlédnutí získal obrovský úspěch a ten nezískali jako někteří tím, že mají obrovskou základnu fanoušků z nějakých herních videí ale získali to hlavně proto, že si to zasloužili a že má video určitou kvalitu. Zkuste i vy podobným způsobem tvořit něco svého a originálního. Přesně jejich aktivita mi připomíná mé dětství, kdy jsem já a moje dvě sestry dělali podobné “blbosti” a nebo i s kamarádem – také máme za sebou pár podobných videí a věřte tomu, je to fakt zábava.

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *