GetThumbNail

Můj názor na novou službu od Seznamu – mixer.cz

Jistě jste si museli všimnout zcela nové služby od Seznamu, a to mixer.cz která se prezentuje jako “Hudební televize”. Jako myšlenka a celkové zrealizování si myslím že je pěkné a praktické. Funkční je samozřejmě taky, ale pouze z jedné stránky. Videa se zde přehrávají v podstatě ve velké kvalitě a to vidím jako první největší mínus. A největší chyba je právě ta, že kvalita se nedá vůbec změnit. Popravdě, videoklipy bych tam ani nepotřeboval, protože pokud už využiji službu mixer.cz, tak jedině s tím, že při tom budu dělat i další věci a ne jen sedět a tupě zírat na videoklipy… No a proč se o tom vlastně vůbec zmiňuji? Zjistil jsem dvě jednoduché odlišnosti, které můžou u této služby nepochybně ubrat na oblíbenosti, protože si myslím že se týká vícero lidí.

INTERNET KABELEM vs. WIFI

Zde bych chtěl ukázat, jaký je rozdíl nahrávání videí ve službě mixer.cz na výkonným počítači připojený ethernetovým kabelem a obyčejným kancelářským počítačem, který není příliš výkonný a je připojený pomocí WIFI. Zjistil jsem totiž, že na výkonném počítači připojeného kabelem se videa nahrávají téměř bleskově. Kdežto u běžného obyčejného kancelářského počítače, který je ke všemu připojen k WIFI (ta je daleko přibližně 50cm) se nahrává video několikanásobně pomalu, že není podstatě ani možné poslouchat a sledovat video plynule. Teď si asi představte, kolik domácností má doma normální obyčejný kancelářský počítač a kolik notebooků je připojených přes WIFI. No já nevím, ale možnost změnění kvality videí a celkové hudby mi tu prostě jednoduše chybí a výrazně se to odráží na kvalitě této nové služby od Seznamu.

Výkonný počítač připojený ethernet kabelem.

Na počítači připojený ethernet kabelem se video spustilo okamžitě a ihned začalo načítat. Během 30s bylo nahrávání videa téměř v polovině.

Kancelářský počítač připojený WIFI.

U počítače připojený k WIFI se video zaseklo na 5s a předčítalo se po velmi malých kouskách…

Tohle mi přijde jako od služby od Seznamu velmi nevyřešená věc. Přitom stačí naprosto jednoduchá operace, přidat možnost snížení kvality přehrávání videa, aby tuto službu mohl opravdu využívat každý. Takhle mi to přijde, že je služba velmi uživatelsky nedotažená a vzhledem k tomu, že jde o službu kterou vytvořil Seznam, čekal jsem, že bude co nejméně náročná, protože Seznam využívá drtivá většina zcela běžných uživatelů. Je to škoda, protože výběr hudby udělal Seznam velmi pěkný.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *