Windows-10-Mobile

Proč jsem opustil platformu Windows Phone?

Ti pozorní, co mě sledují jistě už dávno vědí, že jsem opustil platformu Windows Phone. V tomto článku bych rád vysvětlil, proč jsem se k tomu rozhodl.

Windows_Phone_7_logo_and_wordmark.svg

Již z dlouhodobého hlediska sleduji vývoj celého systému a jsem značně znepokojen přístup Microsoftu. S tímto systémem jsem byl prakticky od jeho počátků, kdy toho uměl úplné minimum. Telefon mám i stále dodnes. Windows Phone byl defakto můj první dotykový telefon, takže mi zkrátka trošku přirostl k srdci. Dokonce jsem si pořídil i další telefon s již novějším Windows Phone 8, který taktéž mám dodnes a slouží mi jako náhradní telefon. Do této doby byl systém poměrně na skvělé cestě, dokonce si toho začali všímat i vývojáři aplikací a objevovalo se spousta známých aplikací, ačkoliv stále šlo o mizerný počet. Každopádně snaha se tomu upřít nedala. Líbilo se mi, že se i samotný Microsoft snažil, snažil se do systému přidávat více novinek a obsahu.

Windows Phone 8.1

Windows Phone 8.1

Windows_10_Mobile_homescreen

Windows Mobile 10

Jenže v ten moment se to nějak zamrzlo. Microsoft začal pracovat patrně na největší aktualizaci celého systému a to včetně změny jména na Windows 10 Mobile. Nejenom že práce na systému trvala neuvěřitelně dlouho a tím pádem i samotný systém Windows Phone 8.1 neuvěřitelně chátral, tak i přístup k celkové aktualizaci byl ze strany Microsoftu mizivý. Sliboval spousta věcí a novinek, které nakonec nedodržel. Seznam podporovaných telefonů na novou verzi systému taktéž nedodržel, a nakonec této možnosti se dočkala sotva čtvrtina. To je opravdu k pláči, neboť je to takové “plivnutí” současným majitelům do obličeje. Ostatně podobný krok byl i v případě Windows Phone 7.8 a jeho nástupci Windows Phone 8, kdy zkrátka telefony se starším systémem měly smůlu – vzkaz Microsoftu tedy zněl, kupte si nový telefon, jestli chcete další funkce, které ostatní chytré telefony měly už dávno. Každopádně zde bych to ještě poměrně pochopil, neboť osmá verze systému byla postavená na úplně novém základu. Kdežto v případě desáté verze? Nemyslím si, že by se jednalo až tak o drastickou změnu. Navíc dosud nechápu, jak tak obrovská společnost jako je Microsoft, může veškeré věci a aktualizace trvat tak neskutečně dlouho. To neustále dlouhé čekání je opravdu věc, kterou by si Microsoft neměl dovolit a měl by naopak chrlit novinky a aktualizace. To jediné by ho mohlo zachránit. Ale tohle? To je spíš výsměch všem, kteří ještě dosud platformě Windows Phone věří. Já jsem již přestal. Přestal jsem v momentě, kdy započala práce na desáté verzi systému a Microsoft začal kazit vše, co se dá. Absolutní nezájem ze strany vývojářů to pouze potvrzuje.

Windows-10-Mobile

Přístup Microsoftu, pomalé aktualizace, nezájem vývojářů, chybějící důležité aplikace či jejich kvalita. To vše mě bohužel donutilo k odchodu z této platformy. Jejich využití vidím už pouze u naprostých lowend telefonů, kde mají naprosto bezvadné využití. Systém je odladěný, tudíž se neseká ani po několikaletém používání. Což se například o Androidu říct nedá. Dodnes si myslím, že ten systém je v lowendech zabiják a jenom se s tím člověk bude trápit.

A jaký je váš názor?

Pokud se někdo ptáte, na jaký systém jsem tedy přešel tak se jedná o iOS – tedy iPhone 6S Plus (aktuálně), předtím ještě iPhone 6 Plus. Důvod, proč jsem přešel právě k Applu si nechám zase na další článek 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *