LétajícíMoucha.cz

aneb blog jednoho grafika…

Redesign fora Pawno.cz

19 října, 2012 Moje práce

Během dvou dnů proběhla rekonstrukce diskusního fora Pawno.cz, která přešla kompletní změnou systému (z phpBB na IPB) a zároveň i zcela novým grafickým kabátem. Myslím, že je změna 100% k lepšímu, neboť se jedná o moderní systém, který je postavení na moderních prvcích, což se u předchozího systému říci nedalo. Dále už bylo po letech potřeba i forum zmodernizovat a to kompletní změnou vzhledu a loga. Byl jsem požádán o navrhnutí nového loga a o několik grafických prvků. Pojďme si tedy logo a grafické prvky trošku rozepsat.

Nové logo

Původní logo fora Pawno.cz

Původní logo fora Pawno.cz.

Takto vypadlo původní logo fora Pawno.cz, které ze začátku zcela zapadlo do téma celého fora – tedy programovací jazyk pawn. Jenže po dobu svého vývoje se forum rozrůstalo a forum se již nezajímalo pouze o jazyk pawn ale i o další velmi rozšířené kategorie, až forum nebylo specializováno pouze na pawn ale změnilo se na internetové diskusní forum. Co to tedy znamená? Staré logo nejenom že již nemělo žádný význam, ale na svou dobu je již zastaralé a nedá se nikam použít. Bylo tedy potřeba vytvořit nový a moderní logo, které na první pohled poví že se nejedná jen o nějaké obyčejné forum, ale dodá suverenitu a profesionalitu v pravém slova smyslu. Navrhl jsem tedy podobu nového loga, byť není ničím speciální. Bohužel jsem logo dělal během chvilky a v noci, neboť se na něj spěchalo kvůli umístění reklamy do headerové části. Vzniklo z toho na konec tento návrh:

Původní návrh nového loga Pawno.cz.

Původní návrh nového loga Pawno.cz.

Tato podoba nového loga byla přibližně 3 dny ještě na starém vzhledu, než začala rekonstrukce. Jenže poté bylo nutné logo upravit, aby sedělo do nového vzhledu. Tím vznikla finální podoba loga v následující podobě:

Finální návrh nového loga Pawno.cz.

Finální návrh nového loga Pawno.cz.

Rád bych vyjasnil, co vlastně je či znamená ten znak vedle loga. Opravdu to nejsou počáteční písmenka jména a příjmení majitele fora (LV), ale je to dvojité vé (W), které naleznete uprostřed názvu paWno.cz.

Nové avatary

Dále bylo potřeba vytvořit avatary pro uživatele, kteří nemají nahraný svůj vlastní avatar. Práce byla jednoduchá, neboť šlo o koncepci navrhnutou samotným majitelem fora. Vytvořil jsem 3 barevné kombinace kdy poslední třetí vyhrála.

 

 

 

Facebook prvky

Dále jsem vytvořil i prvky pro Facebook stránku a to profilový obrázek a úvodní obrázek.

Profilový obrázek.

Profilový obrázek.

Jeho vymyšlení nebylo těžké, neboť jsem už dávno jeho představu měl. Jednoduché a moderní pozadí s novým znakem fora Pawno.cz.

Mezi poslední hlavní prvky patří úvodní obrázek a ty jsem vytvořil dva. První informoval o tom, že se připravuje nový Pawno.cz a druhý již prezentuje zcela novou podobu fora.

První úvodní obrázek - při rekonstrukci.

První úvodní obrázek – při rekonstrukci.

Nápad na tento styl mě napadl zcela z ničeho nic. Bohužel s tímto obrázkem nejsem příliš spokojený, neboť pozadí je chaotické a příliš tmavě šedé. Jednoduše s touto prací nejsem spokojený a jsem opravdu rád, že obrázek byl veřejný jen asi den a půl.

Druhý úvodní obrázek - po rekonstrukci.

Druhý úvodní obrázek – po rekonstrukci.

Každopádně s druhým úvodním obrázkem jsem plně spokojený. Obrázek vyzařuje jednoduchý styl, který je moderní a napovídá, že jde opravdu o zcela nové stránky. Cedulka informující o beta verzi je posunutá téměř na střed z toho důvodu, že by jej jinak zakrýval profilový obrázek.

No a to je vše. Samozřejmě jsem ještě dělal pár dalších menších grafických prvků, ale o nich je zbytečné se zmiňovat. Doufám že se vám tento článek líbil 🙂

Napsat komentář