minez_logo

Práce – MineZ.cz

Po delší době vám přináším další “rozebrání” své grafické práce. Tentokrát se to týče projektu MineZ.cz, kde najdete zcela první česko-slovenský Minecraft server s herní modifikací MineZ. Tyto stránky jsou mé zcela první co se týče Minecraft stylu. Vzhledem k tomu, že tuto hru nehraji a neumím vytvářet grafické prvky této hry, sáhl jsem po pár zdarma dostupných prvkách od autora Davida Dvoracka. Výsledek si myslím nedopadl vůbec špatně a i já sám z něj mám relativně radost. No nic, pojďme se podívat na jednotlivé grafické práce pro tento projekt.

Pozn.: Všechny náhledy stránek byly zmenšeny z šířky 1920x1080px na 1280x720px.

Návrh loga

Zadání bylo prosté. Vytvořit a spojit loga Minecraft a DayZ (pozn. jedná se o hru od Bohemia Interactive, ze které vznikl a právě zmiňovaný mod MineZ). Ze začátku jsem měl docela obavy, jak něco takového zkombinovat. Dalo mi to chvilku práci, ale nakonec jsem to nějakým způsobem vyřešil. Písmo je klasické z Minecraftu, doplněné barevností loga DayZ a přidal jsem k tomu nějaký ty “škrábance” do písma + krev. Pod to jsem pak jen vložil adresu stránek. Výsledek mě i docela překvapil, nedopadlo to tak zle jak jsem očekával.

 

Hlavní stránka

A jako další oříšek bylo vůbec vymyslet celou podobu stránek. Trošku mi pomohl, že zadavatel si rozložení celé stránky nakreslil v malování a pak poslal. To mi vždy pomůže, ale tentokrát to až tolik neplatilo. Vzhledem k tomu, že jsem předtím ještě nikdy žádný Minecraft webdesign nedělal, jednoduše jsem nevěděl jak na to. No, na konec jsem se k tomu nějak dopracoval a opět musím říct, že to vůbec nedopadlo zle.

Headerovou část jsem věnoval klasicky logu a sponzoru, který je silně viditelným prvkem a tudíž splňuje to, co splňovat má. Dále následuje menu, které je tmavé a text menu je díky tomu velmi výrazným. K menu zároveň navazuje status serveru s IP adresou. Tento prvek je vypůjčený a trošku poupravený právě od autora David Dvoracek, který tyto prvky volně uvolnil na internet.

Následuje okno či prostor pro hlavní video. Nejedná se o nic složitého. Hlavní uvítací text je v zeleném okně a video je v hnědém pozadí. Všechny tyto pozadí jsou ze hry Minecraft.

Vedle videa nalezneme panel s aktualitami, které jsou více-méně řešeny klasickým způsobem a není na nich tedy co řešit.

Následuje dolní panel, kde nalezneme TOP 5 hráčů na serveru, herní podporu a pak klasicky Facebook plugin pro “lajknutí” stránky. Vše jednoduše a přehledně řešené. Pak nezbývá nic jiného než patička, která celou stránku zakončuje.

 

Favicon

Ke stránkám patří i vytvoření tzv. favicon. Což je klasická ikonka, kterou můžete naleznout například nahoře v liště prohlížeče kde máte spuštěnou nějakou stránku. Ale může být využita i u spousta dalších prostor. Vytvářel jsem ikonky ve velikostech 48×48, 32×32 a 16×16.

 

Facebook – profilový obrázek

Součást práce bylo i vytvoření obrázků pro Facebook stránku. Jako první tu máme profilový obrázek, který jsem jednoduše složil z pozadí stránky a přidal z loga poslední písmeno Z doplněné s doménou projektu. Myslím, že výsledek zcela splňuje to, co se od něho očekává. Všem uživatelům je na zdi dobře zobrazený a čitelný, což je v tomto případě to nejdůležitější.

 

Facebook – úvodní obrázek

A jako druhý a zároveň poslední obrázek je úvodní. Ty mám ze všeho nejradši, neboť je velký a dá se tam přidat spousta informací. Ze začátku jsem nějak nevěděl, jak to celé seskládat a dobře rozmístit. Přemýšlel jsem nad tím asi tak 20 minut, než jsem konečně našel rozložení a kombinaci, která je naprosto super.

Vlevo nahoře vidíme opět logo a prostor pro sponzora. Vedle loga nalezneme postavičku z Minecraftu, kterou zároveň i z části zakrývá profilový obrázek, který na tomto obrázku ale nejde vidět. Z této postavičky jsou “vyjetý” dvě čáry v kterých je napsán popisek. Osobně si myslím, že to působí velmi dobře. K tomu je do pravého rohu přidáno velký kompletní logo MineZ, kde je ještě pod ním kraťoučký text, kde se dozvíme o čem vlastně MineZ ve zkratce je. Pozadí tvoří klasické pozadí ze stránky.

 

Výsledek

Vzhledem k tomu, že jde o mojí první stránku na hru Minecraft, tak výsledek je více než dobrý. Jednoduchý, přehledný a odpovídá stylu Minecraftu. 

Jak jsem už psal, jde o mojí první stránku na téma Minecraftu. Ve spousta částech jsem si nevěděl rady jak dál, ale na konec jsem všechny tyto překážky překonal a vytvořil z toho aktuální práci. Já pevně doufám, že se vám líbí a pokud se budete chtít na cokoliv zeptat, neváhejte a ptejte se. Ať už do komentářů, na facebooku, na e-mailu atd…

Tuto práci také naleznete na mém deviatARTu, kde je i větší obrázek hlavní stránky: http://ingnition.deviantart.com/a…

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *