LétajícíMoucha.cz

aneb blog jednoho grafika…

Práce – artcode.cz

16 ledna, 2013 Moje práce

Mezi mou nejhlavnější a největší grafickou prací pro konec roku 2012 lze označit webdesign internetové agentury Artcode.cz. Úkolem bylo vytvoření jednoduchého a moderního stylu, který zaujme svojí neotřelostí a nevšedností.  Součástí grafického návrhu bylo i vypracování loga. Pojďme si tedy různé prvky stránek trošku rozepsat.

Pozn.: Všechny náhledy stránek byly zmenšeny z šířky 1920px na 1280px.

Návrh loga

Jako celá stránka, i u loga bylo za úkolem vytvořit moderní styl doplněný nějakým nevšedním prvkem. Dle mého názoru se to i docela povedlo.

Hlavní stránka

Hlavní stránku jsem chtěl vytvořit pokud možno co nejjednodušší, ale zároveň aby na ní bylo vše to nejdůležitější – tedy přehled a nabídka služeb. Zároveň si můžete všimnout nevšedního prvku v horní liště, kde naleznete “Vyberte si službu…”. Tento prvek se na stránkách příliš neobjevuje a funguje tak, že po najetí se vysune panel ze kterého si můžete rychle vybrat službu, kterou potřebujete – ať už jste v jakékoliv sekci.

O nás

Tato sekce byla pro mě ze začátku menší oříšek. Co vymyslet za obsahovou podobu na takovou sekci. Na výsledek se můžete podívat sami. Mě osobně se hodně líbí, neboť je sekce hezky zaplněná a najdete tam podstatě všechny důležité informace, které by v této sekci být měli.

Služby

Ale co teprve sekce služby… To byla nejproblematičtější sekce ze všech. Výsledek nakonec dopadl takto a myslím si, že to není vůbec špatné. Takováhle podoba služeb myslím není na kdejaké stránce a díky tomu se mi opět povedlo to, že jde o originální stránky. Výběr služeb je výrazný, jednoduchý a hlavně přehledný. Vše je doplněno příjemnou a moderní grafikou.

Reference

Reference jsou největším triumfem, který jsem v obsahové části grafiky kdy vytvořil. Poprvé jsem použil monitor k prezentaci nějakých grafických návrhů. Myslím, že výsledek vypadá dost dobře a profesionálně. U dalších grafických prací se po kliknutí na jeden z obrázků zobrazí okno, kde člověk nalezne více informací. Ve směs stránka působí velmi čistě, jednoduše a přehledně – přesně tak, jak jsem chtěl.

Kontakt

Poslední sekcí se stala jak jinak Kontakty. Původně jsem chtěl do ní zakomponovat ještě mapu se sídlem společnosti, ale ta se nakonec vypustila pro zbytečnost. Ve výsledku vypadá takto jednoduše a myslím, že je to nejslabší sekce ze všech. Každopádně mě opravdu nic lepšího nenapadlo… Ve “slide” části si lze všimnout dvou prvků – kontakt na email a telefon.

Výsledek

Bez rozmýšlení označuji tuto práci jako mojí nejlepší v roce 2012.

Myslím si, že celkový výsledek je velmi zajímavý a v mnoha ohledech originální. Bez rozmýšlení označuji tuto práci jako mojí nejlepší v roce 2012. Jednoduché, přehledné, moderní a elegantní. To jsou práce, které chci dělat a které mi dle mě jdou nejlépe. Děkuji za přečtení a již brzy se můžete dočkat dalšího rozboru mé práce, která byla zároveň úplně ta poslední v roce 2012.

2 komentáře

  1. DaV3.Cz on Leden 17, 2013 5:11 pm

    Mno opravdu, klobouk dolů… Tato práce se mi nezkutečně líbí… 🙂 V životě jsem neviděl podobné či jakýmkoliv prvkem stejné stránky… Opravdu, skláním se… Velmi pěkné, jednoduché a moderní navíc hodně přehledné.

    Navíc hodně se mi líbí prvek SlideShow který tam máš… Máš v něm zakomponované informace což je naprosto super… Dokonce takové menší inspirace pro mě tím Slidem… Nikdy by mě osobně to nenapadlo…

    Tomuto dávám palec nahoru a přeposílám dál… 🙂

  2. Ingnition on Leden 17, 2013 5:50 pm

    Děkuji, jsem potěšen 🙂

Napsat komentář