Tech-Preview_Start-menu

Píšu bullshity? Možná…

Včera mi kamarád napsal, že podle něj píšu z velké části bullshit, který na blog nepatří a že bych měl začít psát jiné články. Byť přes jeho velkou snahu mě opravdu přesvědčit, že píšu nesmysli se mu to nepodařilo. Ale jeden efekt to skutečně mělo. Napadlo mě o tomhle napsat článek, který popíše mojí “reakci” na to, že píšu bullshit.

A píšu to i z toho důvodu, že blog je něco – obsah, který tvoří sám autor. Tedy člověk, který sám určí, čím se bude blog zabývat a hlavně kterým směrem bude blog táhnout. Neexistuje žádná linka, podle které se musí blog vytvářet, či aby dodržoval nějaké striktní pravidla. Protože o tomhle blog vůbec není… Do blogu lidi píšou články s tématy, které se jim líbí a se kterými se chtějí podělit na internetu. A sem patří naprosto všechno. Od emocí, zážitků, zkušeností, zábavy, různé rady, své postřehy, dění v práci, ve škole či rodině a spousta dalších. Jak už jsem psal, píše se prostě o všem, o svém životu.

Bullshit se překládá jako blbost, kravina, hovadina, ptákovina, nesmysl, kecy, lež, nepravda. Nebo jako přídavné jméno nesmyslný, nepravdivý.  Zdroj: gof.cz

To je první věc, kterou jsem chtěl zmínit. Ta druhá je o tom, zda to vůbec někdo čte, nebo zda to lidi vůbec chtějí číst… Na to je jednoduchá odpověď. Lidé na daný blog určitě chodí z toho důvodu, že je buď zajímá URČITÝ obsah, nebo se na blog dostali z reklamy či na doporučení od známých. Ať už je to jakkoliv, nikdo návštěvníka nenutí dané články číst, či klikat na reklamní odkaz. To že klikne na reklamní odkaz a článek se mu nelíbí či to není jeho zájmové odvětví neznamená, že autor článku píše bullshitTo je přece holí nesmysl! Každý z nás má rád jiné články a samozřejmě i jiné zájmy. Od toho jsou přece kategorie a nebo právě všemožné informační články včetně blogů.  To že se nelíbí některému člověku to, co na svém blogu autor píše, protože ho zajímají jiné věci, tak neznamená, že je to bullshit a pro ostatní lidi taky… Já si myslím, že tuhle věc či téma chcete-li dokáže pochopit každý rozumný člověk… To je jako kdybych si koupil iPhone a všem ostatním co iPhone nemají bych řikal, ze jsou bezvýznamný nuly. Stejně jako s tímto článkem – “články co píše mě nezajímají, je to bullshit a pro ostatní lidi určitě taky, protože když to nedokážu číst já, jak by mohl někdo jiný…”.

Bullshit je slangový termín rozšířený především v anglicky mluvících zemích. Často se ale používá i v prostředí internetu i mezi mluvčími jiných jazyků. Slovo bullshit  proniklo i do internetové češtiny. Zdroj: gof.cz

Myslím, že už jsem k tomu napsal vše, co jsem chtěl. Jestli se někomu zdá, že píšu bullshit tak budiž… Ale já přece nenutím absolutně nikoho, aby mé články četl… Pokud mě dané téma nezajímá, tak ho přece nečtu. Ale rozhodně nevykřikuji, že píše bullshit jen pro to, že daný typ článků se mi nikdy nikde nelíbil a proto je špatný… To je jak chování nevyspělého jedince nebo co… No nic, nebudu to už dál řešit. Pokud máte zájem, budu rád když mi do komentářů napíšete svůj názor na toto téma či článek.

2 Responses