Dwm 2012-09-05 17-40-38-52

Nová služba od Steamu – BIG PICTURE

Nedávno vydalo Steam zcela novou a ve své podstatě i revoluční službu “BIG PICTURE”. A o čem vlastně vůbec tato služba je? A v čem je vůbec revoluční? To si nyní v tomto článku v krátkosti rozebereme a připravil jsem si pro vás i video, kde uvidíte celou službu v praxi s mluveným komentářem.

Co je to vlastně “BIG PICTURE” a proč je revoluční?

Díky této nové služby od Steamu si můžete současného klienta jak jsme na PC zvyklí, přizpůsobit režimu celé obrazovky. Co to tedy konkrétněji znamená? Tato služba je dělaná pro propojení počítače s vaší HDTV televizí a díky novému steam prostředí “BIG PICTURE” jej ovladat například pomocí vašeho herního ovladače (v mém případě to je Xbox 360 ovladač od Razeru). “BIG PICTURE” se dá přirovnat k prostředí, na které jsme zvyklí u herních konzol. Musím říct, že se mi líbí mnohem více než prostředí u Xboxu 360. Prostředí se ovladá naprosto skvěle, jednoduše a navíc funguje zcela bezproblému, i když jde stále zatím o BETA verzi.

Asi se ptáte, jak hrát na televizi třeba Counter-Strike? Na to je jednoduchá odpověď. Pokud si připojíte svůj ovladač a spustíte si třeba Counter-Strike: Global Offensive, můžete hrát přesně jako na herní konzoli. Přitom hrajete na svém PC, který je připojený k HDTV a využívá novou službu od SteamuBIG PICTURE. Tím jsem i podstatě zodpověděl, proč je tato služba ve své podstatě revoluční. Možnost hrát na svém PC jako na konzole…

Jaká je momentálně největší nevýhoda této služby?

Jako momentální nevýhodu ačkoliv jde stále o beta verzi je nekompatibilita některých her s ovladačem. Sice Counter-Strike: Global Offensive si s ovladačem zahrajete, ale už takový Counter-Strike Source si bez klávesnice a myši nezahrajete. Ono je to i z jedné strany logické, protože Global Offensive se prodává i na Xbox 360 a PS3. Takže ovládání pro ovladač hra umí. Ale u Source tomu tak není a proto jej nelze hrát na ovladači. Mě by osobně zajímalo, zda to v budoucnosti předělají že půjde i takováto hra hrát s ovladačem, nebo půjdou hrát s ovladačem jen také hry, které už jsou tomu uzpůsobeny

Kde si službu BIG PICTURE stáhnout?

Jako první věc je logicky zapotřebí mít Steam, který si můžete stáhnout například zde. Poté je potřeba v klientu v nastavení vybrat možnost účasti na beta testování. Jakmile tuto možnost povolíte, Steam po vás bude chtít aktualizaci a následný restart steamu. A je hotovo! Nyní se vám ve Steam klientovy zobrazuje vpravo nahoře nová hezky barevná ikonka “BIG PICTURE”. Stačí jen kliknout a můžete hrát.

Video – Ukázka služby BIG PICTURE od Steamu

Zde si můžete pustit video, kde uvidíte tuto službu zcela v praxi s komentářem, který jsem pro vás namluvil.

One Response

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *